Pralki i suszarki

Pralki i suszarki

Grundig – Pralki i suszarki

Pralki i suszarki | Grundig

Poznaj innowacyjną technologię pralek marki Grundig, idealnie wpasowaną w potrzeby Twojej rodziny. Odkryj różne programy do prania: delikatnego, czy do większych zabrudzeń. Sprawdź produkty z szeroką gamą pojemności wsadu i prędkościami wirowania.

Pralki, pralko-suszarki i suszarki bębnowe

Posiadanie w domu odpowiedniej pralki, pralko-suszarki, czy suszarki może znacznie ułatwić Twoje życie. Do wyboru jest kilka opcji, w zależności od potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Na przykład kompaktowa pralka wolnostojąca, o mniejszej głębokości, zmieści się w każdej przestrzeni, co czyni ją idealnym wyborem dla mniejszych metrażów, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Większe rodziny, które mają więcej rzeczy do wyprania i wysuszenia, mogą preferować większą pralkę lub pralko-suszarkę dla optymalnej wygody i większej ładowności. Marka Grundig posiada modele i kombinacje pasujące do wszystkich rodzajów gospodarstw domowych, w zależności od Twoich przyzwyczajeń i potrzeb.

Wybór odpowiedniej pralki i suszarki do domu

Nie można bezsprzecznie i obiektywnie uznać jakiejś pralki za  „najlepszą”. Jaka jest najlepsza opcja dla Ciebie, to będzie zależeć wyłącznie od Twoich indywidualnych potrzeb i Twojego sposobu życia. Najlepszym sposobem wyboru odpowiedniego modelu jest zapoznanie się ze specyfikacją produktu, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej na karcie produktu. Przed zakupem warto poświecić trochę czasu na poszukiwania, ponieważ porządna, dobra pralka codziennie może być używana. Zacznij od rozważenia miejsca dostępnego dla twojego sprzętu. Wybór małej pralki do mieszkania o małym metrażu jest bardzo praktycznym pomysłem, podobnie jak wybór kombinacji pralki i suszarki z wieloma cyklami wirowania i ustawieniami załadunku.

Tam, gdzie zawsze jest sporo prania, warto sprawdzić duże modele (np. te z funkcją blokady drzwi). Większe modele – 8, 9 i 10 kg wsadu -  lepiej sprawdzają się w rodzinach i większych gospodarstwach domowych z dużą ilością prania i suszenia, dlatego też warto rozważyć suszarkę bębnową. Marka Grundig oferuje też ciche pralki do sytuacji, w których pożądany jest mniejszy hałas, np. gdy pralka znajduje się w kuchni lub w przedpokoju. W portfolio znajdują także modele przyjazne dla środowiska, które mogą pomóc w dążeniu do bardziej zrównoważonego życia, ale też zużywają mniej wody, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności w domowym budżecie. Wybór należy do Ciebie, zapoznaj się ze specyfikacją produktu dla pralek, pralko – suszarek i suszarek, aby znaleźć model odpowiedni do Twoich wymagań.

Specjalne udogodnienia zaprojektowane dla Twojego domu

Pralki marki Grundig są wyposażone w zaawansowaną technologie, które zapewniają bardzo skuteczne pranie odzieży i ochronę przed uszkodzeniem ubrań podczas cyklu prania. Możesz wybrać odpowiedni program pralki do obsługi określonych ładunków, takich jak: pranie pościeli, dżinsów, tkanin delikatnych, wełny, ubrań do treningu i inne. Marka Grundig oferuje kilka kluczowych funkcji bezpieczeństwa, w tym blokadę otwarcia drzwi, a także funkcję zapobiegającą zagnieceniom i cichszą pracę.

Część pralek i suszarek naszej marki posiada specjalne programy dezynfekcyjne oraz dla programy dla alergików, które zapewniają czystość i eliminują alergeny, takie jak roztocza. Marka Grundig oferuje również  szeroką gamę rozmiarów i pojemności wsadu, w tym pralki o wsadzie 9kg, czy 10kg oraz pralko-suszarki o większej pojemności. Nasze suszarki bębnowe są również wyposażone w zaawansowaną technologię pompy ciepła i czujniki z programami suszenia, które zapewniają wydajną i efektywną wydajność.

Zalety korzystania z pralko-suszarki i suszarki

Korzystanie z pralko-suszarki do prania posiada zalety, które moją przeważyć w wyborze tego produktu. Po pierwsze, zajmuje znacznie mniej miejsca niż oddzielna pralka i suszarka bębnowa. Nie ma potrzeby przekładania mokrych ubrań z jednego urządzenia do drugiej dzięki, co oszczędza czas i wysiłek. Warto jednak przeczytać specyfikację produktu i sprawdzić maksymalną wagę wkładu do obu trybów.
Osobne suszarki posiadają najczęściej tę samą wagę wkładu, co pralka,  przez co można wysuszyć ubrania od razu po praniu. Suszarki często można również montować łącznikiem do pralki, przez co można zachować miejsce. Dlatego ponownie najważniejsze, jest to aby zastanowić się jakie potrzeby i zwyczaje posiadasz ty i Twoja rodzina.


Jak czyścić pralkę i suszarkę?

Pomimo tego, że pralka została zaprojektowana do prania ubrań, sama też wymaga regularnego czyszczenia, aby utrzymać ją w jak najlepszym stanie i uniknąć gromadzenia się drobnoustrojów. Jednym ze sposobów na jednoczesne wyczyszczenie wnętrza i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów jest wlanie małej szklanki białego octu do szuflady na detergent i uruchomienie najcieplejszego cyklu prania w pralce. Możesz również użyć sody oczyszczonej lub specjalnych detergentów do czyszczenia pralki, aby wyeliminować niepożądane zapachy.

Warto również dbać o czystość wewnętrznego bębna, i szuflady na detergent, gdzie nieraz zbierają się resztki płynów i proszków. Raz na jakiś czas wskazane jest czyszczenie uszczelki drzwi, filtra pralki i elementów zewnętrznych. Wytrzyj zewnętrzne powierzchnie, bęben i uszczelki (ostrożnie unikając ich rozszczelnienia) wilgotną szmatką i odrobiną delikatnego detergentu do czyszczenia, można też użyć starej szczoteczki do zębów, aby usunąć uporczywe zabrudzenia. Szufladkę na proszek i płyn można wypłukać oddzielnie w ciepłej wodzie. Zapoznaj się z instrukcją pralki dotyczącą wyjmowania i czyszczenia filtra – jest to szczególnie ważne, ponieważ gromadzi się tam dużo kłaczków, włosów i innych zanieczyszczeń.


Pralki i suszarki przyjazne dla środowiska
Zrównoważone życie jest obecnie jednym z priorytetów wielu ludzi, ponieważ kwestie związane ze zmianą klimatu przenikają do społecznej świadomości. Pralki marki Grundig mogą pomóc zmniejszyć ślad węglowy Twojego gospodarstwa domowego, jak również zmniejszyć rachunki za energię elektryczną – produkty dostosowane są do międzynarodowych standardów klas energetycznych. Pralki marki Grundig posiadają technologie, które oszczędzają środowisko i ułatwiają życie, np. możliwość skutecznego prania w niższych temperaturach, czy możliwości usuwania syntetycznych mikrowłókien z systemu wodnego. Co więcej, wiele komponentów pralek i suszarek marki Grundig można  poddać recyklingowi, co oznacza, że po zakończeniu eksploatacji urządzenia mniej odpadów trafia na wysypisko śmieci.